Praktyka Dziś


 

'Wspólnie budujemy zdrową przyszłość.'

 

Praktyka w chwili obecnej jest w trakcie przygotowań do akredytacji w ramach Projektu realizowanego przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia pod nazwą "Wsparcie Podmiotów Podstawowej Opieki Zdrowotnej we Wdrażaniu Standardów Jakości i Bezpieczeństwa Opieki". Proces ten zapewnia najwyższą jakość świadczonych usług dla naszych pacjentów.

Lekarze Praktyki dzielą się także swoją wiedzą ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Centrum Edukacyjno-Społecznym w Starych Bogaczowicach, prowadząc wykłady na temat zdrowego trybu życia, walki z otyłością oraz nadciśnienia i cukrzycy. Planowane są też wykłady dotyczące chorób układu ruchu i walki ze stresem.

Edukacją na temat zdrowego żywienia objęte są także dzieci ze Szkoły Podstawowej w Starych Bogaczowicach. Zajęcia prowadzi Rezydent Medycyny Rodzinnej Lekarz Sylwia Kaźmierczak.

W Praktyce pracuje 9 osób sprawujących opiekę nad ponad 2200 pacjentami. Pacjentem Praktyki można zostać poprzez złożenie deklaracji do lekarza, pielęgniarki i położnej. Wszystkie trzy deklaracje (w przypadku kobiet trzy, w przypadku mężczyzn dwie) należy podpisać i złożyć w rejestracji Praktyki.

 

Tak pisze o nas 'DB2010 Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej':
(...) Państwo Puskarz prowadzą jedyną na terenie Gminy Stare Bogaczowice przychodnię, która w przyjaznej pacjentowi atmosferze stoi na straży zdrowia (...)


Podziel się z nami swoją opinią o Praktyce wypełniając elektroniczny Formularz Satysfakcji Pacjenta na naszej stronie.

 
 

Historia Praktyki


 

Praktyka powstała na bazie Gminnego Ośrodka Zdrowia w Starych Bogaczowicach w dniu 01.07.1997. Budynek Ośrodka wymagał kompleksowego remontu, był to warunek dalszego funkcjonowania jednostki. Takiego wyzwania podjęli się Urszula i Roman Puskarz.  

 

Po wielu staraniach udało się im odkupić budynek Ośrodka od Gminy Stare Bogaczowice. Wykonano projekt budowlany modernizacji Gminnego Ośrodka Zdrowia celem przekształcenia go w Praktykę Lekarza Rodzinnego. 
Budynek został powiększony, dobudowano do niego nowe skrzydło zawierające 5 nowych pomieszczeń. Udało się też wygospodarować specjalne wejście dla osób niepełnosprawnych, którego Ośrodek wcześniej nie posiadał.
Całość inwestycji trwała około 5 lat i została pokryta ze środków własnych Państwa Puskarz. 

 
W chwili obecnej pacjenci Praktyki mogą korzystać z nowoczesnej placówki ochrony zdrowia mając dostęp do jej świadczeń medycznych.