Zasady wykonywania szczepień na czas pandemii

Szanowni Państwo,


zgodnie z zaleceniem Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego zmieniamy zasady wykonywania szczepień na czas pandemii.

Szczepienia zaczynamy realizować od dzieci młodszych oraz tych, które nie ukończyły szczepienia podstawowego.

W trosce o Bezpieczeństwo Waszych dzieci i Wasze ograniczamy związane ze szczepieniem wizyty w przychodni tylko do koniecznych. Zgodnie z zaleceniami ekspertów najlepiej podawać jednorazowo wiele szczepionek na raz. W obecnej sytuacji zachęcamy do takiego wyboru.

Minimalizujemy, skracamy czas kontaktu osobistego z dzieckiem i Państwem.

Przed szczepieniem zbieramy wywiad telefonicznie, telefonicznie odpowiadamy na pytania. Porad żywieniowych i dotyczących pielęgnacji też udzielamy telefonicznie.

Dokumentację medyczną wypełniamy bez kontaktu osobistego – przez telefon lub w innym gabinecie.  

Maksymalnie zwiększamy procedury bezpieczeństwa w zakresie dezynfekcji, środków ochrony osobistej. Gabinet do szczepienia jest pomieszczeniem czystym, w którym nie przyjmuje się innych pacjentów.

Szczepienia zgodnie z zaleceniami wykonywane są rano, przed przyjęciem innych pacjentów.

Prosimy, by z dzieckiem do przychodni na szczepienie przychodził jeden z rodziców – ten, u którego jest NAJMNIEJSZE RYZYKO zakażenia wirusem SARS-Cov-2.

Każdy z Państwa oraz dzieci powyżej 4. roku życia na czas wizyty otrzymują od nas jednorazową maseczkę chirurgiczną. Prosimy również o dezynfekcję rąk przy wejściu do przychodni.


WSPÓLNIE ZADBAJMY O BEZPIECZEŃSTWO!    


Zespół Pracowników Praktyki Lekarza Rodzinnego