Szkoda...


Szkoda tych 30 lat pracy w zawodzie i 20 lat zaangażowania w prowadzenie własnej praktyki ...jeśli nie zmieni się podejście władz do POZ wszystko będzie jak kiedyś -PRL (wówczas zaczynałam prace rano w szpitalu w Wałbrzychu potem goniłam do Ośrodka Zdrowia w Starych Bogaczowicach a kilka razy w tygodniu dyżur w pogotowiu albo w oddziale szpitalnym )!! To już nie dla mnie , taki scenariusz nie jest brany pod uwagę w moim życiorysie . Koordynowana opieka zdrowotna owszem ale rozsądnie i na mocnych podstawach a nie chaotycznie i na niskim poziomie kadrowym z bylejakością świadczeń .Szkoda , że marnuje się wszystko co dobre .Nie zmienię jakości świadczeń w mojej Praktyce ale aby ją utrzymać i zapewnić bezpieczeństwo moim pacjentom - wydłuży się czas oczekiwania na wizyty i recepty ...
Przepraszam Was moi pacjencji bo to na Was też się odbije !!Dłużej być może będziecie czekać na termin wizyty .Musicie być cierpliwi od poniedziałku nie ma recept na życzenie przez telefon , piszemy recepty na 3-4 miesiące ale pacjent musi być osobiście na wizycie , proszę o konsolidowanie wszystkich leków , skierowań i zleceń aby załatwić to podczas tej wizyty ....3-4 razy w roku odwiedzić nas to chyba nie problem .Wszyscy leżący pacjenci będą odwiedzani przez nasz personel w zależności od potrzeby co 4-6 miesięcy .
Życzę wiele empatii w podejściu do tej sytuacji , jest to dla nas też trudny problem .Jakoś musimy na wzajem sobie pomóc . A czas pokaże co dalej .